Get Adobe Flash player
O2 Internet ADSL Profi
info-linka

Pro objednávky a info volejte

608 080 008

548 525 010


Poruchy neřešíme!


.

Máte zájem o bližší informace ?
Ozveme se Vám

Mam zájem o:

Vaše jméno:

Váš mobil:

Váš email:

Vaše adresa:
Vaší celou adresu pro zjištění dostupnosti.

Vaše zpráva:

ajax loader

Užitečné odkazyNejčastější otázky k ADSL a VDSL internetu


Připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastější otázky, se kterými se setkáváme při komunikaci s našimi klienty. Pokud zde nenarazíte na svůj dotaz nebo Vám není odpověď dostatečně srozumitelná, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme.

 

Co je vlastně ADSL internet?

ADSL je vysokorychlostní neomezené připojení k internetu určené jak pro domácnosti, tak do firem. Je vhodné pro klienty, kteří nechtějí investovat vysoké částky do zavádění nových technologií a nechtějí platit poplatky za telefonní impulsy nebo přenesená data. Nutností ke zřízení služby O2 ADSL internet je telefonní přípojka a připojení k ústředně Telefónica O2, která je touto technologií vybavena. U technologie ADSL je uplatňována agregace 1:50.

 

Jaký je rozdíl mezi ADSL a VDSL připojením?

Hlavní rozdíl mezi O2 ADSL internetem a O2 VDSL internetem je v jejich rychlosti. O2 VDSL internet Vám poskytne znatelně vyšší rychlost připojení k internetu, tzv. download, i pro odesílání dat do internetu, tzv. upload. Cena ADSL i VDSL internetu je stejná, záleží pouze na přípojce v dané lokalitě. Technologie VDSL navíc umožňuje do budoucna postupné navyšování rychlosti stahování i odesílání dat, což klasický O2 internet ADSL, popř. jeho novější standard O2 internet ADSL2+, neumožňuje kvůli technickým dispozicím. V dnešní době je však většina přípojek změněna nebo se mění na technologii VDSL.

 

Kde všude je O2 internet dostupný?

Aktuálně je dostupnost ADSL internetu na většině území ČR – detailní informace o rychlosti a dostupnosti ve Vaší lokalitě můžete zjistit zde – http://rychlost.cz/isp/o2/.

 

Jak dlouho trvá zprovoznění služby ADSL/VDSL od objednání?

Aktivaci přípojky zajišťuje přímo společnost Telefónica O2 Czech Republic, aktivace služby proběhne zpravidla 7 – 21 dní ode dne zadání závazné objednávky. Tato doba je přímo ovlivněna kvalitou účastnického vedení. Samotná instalace ve Vašem bytě nebo kanceláři by pak neměla přesáhnout jednu hodinu.

 

Mám vlastní ADSL modem, mohu si instalaci O2 ADSL internetu objednat bez modemu?

Ano, ale nejdříve je nutné zjistit, zda je Váš modem kompatibilní s technologií ADSL. Tuto informaci najdete na typovém štítku samotného modemu, který bývá nalepený na spodní straně modemu. Pro technologii ADSL se aktuálně používá protokol ADSL 2+. jetliže jste modem využívali u jiného operátora než O2, bude nutné jednoduché přenastavení. Pokud máte zájem o zřízení služby s technologií VDSL, je pak nutný VDSL modem. VDSL modem může fungovat i na technologii ADSL. Samotné ADSL modemy však nejsou zpětně kompatibilní s technologií VDSL.

 

Kolik stojí zřízení přípojky do bytu či domu, ve kterém linka nikdy nebyla?

Zřízení nové přípojky do bytu nebo domu je v rámci objednávky v ceně služby a nic tak neplatíte. V rámci zřízení máte nárok na jednu telefonní zásuvku. Jestliže nejsou telefonní rozvody v blízkosti Vašeho domu nebo bytu, může se stát že služba nebude technicky realizovatelná. K těmto situacím však dochází zřídka a týkají se většinou jen objektů, které se nenachází v blízkosti jiné zástavby.

 

Je O2 ADSL/VDSL internet neomezený?

Ano, jedná se o časově neomezené připojení k internetu. Je jen na vás jak často budete připojení využívat a kolik dat bude proudit. Můžete tak surfovat na internetu bez omezení třeba celý den. Vždy platíte pouze paušální poplatek.

 

Mohu se doma k ADSL nebo VDSL internetu připojit i bezdrátově?

Ano, modemy, které dodáváme ke službě ADSL a VDSL, disponují integrovaným vysílačem WIFI signálu. Dosah WIFI signálu záleží na množství překážek, které se nachází mezi modemem a samotným zařízením, které je na modem skrze WIFI připojeno.